6 nieoczywistych zalet życia w domku mobilnym

 

Domek mobilny tiny house latem

Istnieje bardzo wiele powodów, dla których wielu z nas decyduje się na zamieszkanie w domkach mobilnych. Niektórzy szukają swojego pierwszego domu bez konieczności posiadania kredytu hipotecznego, do innych przemawia mobilność i wolność wyboru miejsca zamieszkania (o najważniejszych zaletach życia w domku mobilnym przeczytasz tutaj). Jednak poza tymi najczęściej wymienianymi korzyściami, posiadanie niewielkiego domu mobilnego wiąże się też z szeregiem mniej oczywistych zalet.

 

 

1. Mniej sprzątania 

Jeśli należysz do osób, które nie znoszą sprzątania, a na dźwięk słowa “mop” czy “odkurzacz” dostają gęsiej skórki, z pewnością docenisz, jak łatwo można utrzymać porządek w domku mobilnym. Dysponując powierzchnią kilkunastu metrów kwadratowych, bez problemu uporasz się ze sprzątaniem, a zaoszczędzony czas poświęcisz na to, co lubisz robić najbardziej. Brak trudno dostępnych i opornych na sprzątanie zakamarków tylko ułatwi sprawę.

 

 

Salon z kuchnią w domku mobilnym

2. Łatwiejsze utrzymanie porządku

Mieszkanie w niewielkim domku wymaga od nas narzucenia sobie dyscypliny chowania wszystkich rzeczy po użytku i niepozostawiania niczego w przypadkowym miejscu. Mała przestrzeń staje się w tym wypadku naszym sprzymierzeńcem w utrzymaniu porządku, mobilizując nas do przechowywania rzeczy w należytym ładzie. Pomocne okażą się też liczne schowki i skrytki, dzięki którym każda rzecz znajdzie się na swoim miejscu.

 

 

3. Niższe rachunki

Panujący obecnie kryzys energetyczny sprawił, że coraz więcej osób martwi się o swoje rachunki w okresie zimowym. Nic dziwnego, w końcu ogrzanie sporej wielkości domu lub mieszkania wymaga znacznych nakładów finansowych. Na szczęście problem ten w mniejszym stopniu dotyczy posiadaczy domków mobilnych, którzy w okresie grzewczym mogą liczyć na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy. Oszczędność ta wynika przede wszystkim z niewielkiej powierzchni domków mobilnych, zastosowania nowoczesnych systemów grzewczych oraz odpowiedniego ocieplenia, zapobiegającego szybkiej utracie energii. 

 

 

Domek mobilny w zimowej scenerii

4. Ekologia

Domki mobilne zaliczają się do jednych z najbardziej przyjaznych środowisku konstrukcji. Dzięki niewielkiemu zużyciu energii, wody oraz produkcji mniejsze ilości śmieci, osoby mieszkające w domkach mobilnych przyczyniają się do zmniejszenia śladu węglowego i wspomagają walkę o czyste środowisko. Ponadto znaczna część materiałów użytych do budowy domków mobilnych jest w pełni biodegradowalna, co oznacza, że również w dłuższej perspektywie stanowimy mniejsze obciążenie dla naszej planety.

 

 

Domki mobilne są przyjazne dla środowiska

5. Więcej skupienia

Życie w dzisiejszym świecie nie sprzyja skupieniu. W każdej chwili jesteśmy narażeni na napływające ze wszystkich stron rozproszenia, które ciągle odrywają nas od rzeczy naprawdę ważnych. Lekarstwem na ten problem może okazać się zamieszkanie w niewielkim domku mobilnym, gdzie nie ma miejsca na zbyt wiele rozpraszaczy. Prowadząc bardziej uważne życie, nie tylko podniesiesz swoją produktywność, ale również zyskasz spokój i energię.

 

 

kubek z kawą w tiny house

6. Życie w zgodzie z naturą

Jedną z największych zalet mieszkania w domku mobilnym jest możliwość spędzania większej ilości czasu na łonie natury. Żyjąc na niewielkiej przestrzeni, w naturalny sposób zaczynamy częściej wychodzić na zewnątrz, co z kolei przekłada się na lepsze zdrowie i samopoczucie, poprawia nastrój, a nawet może podnieść naszą kreatywność! Tęsknota za życiem w zgodzie z naturą jest jednym z najczęstszych powodów, dla których coraz częściej decydujemy się porzucić betonową dżunglę i poszukać bardziej ekologicznych alternatyw.

 

 

Tiny house latem

O FIRMIE

Aurora is a company that was created out of passion for travel, love for nature and the need to create not only beautiful, but also functional interiors.

 

How to place an order?


Privacy policy

DANE KONTAKTOWE

 Rokiciny Podhalańskie 190 A, 34-721 Raba Wyżna

+48 18 300 00 82

 biuro@auroracompany.pl

© Copyright Aurora Company 2023