Czy warto kupić domek mobilny? – najważniejsze zalety

Rosnąca popularność domków mobilnych sprawia, że coraz więcej osób rozważa inwestycję w nowy standard. Jednocześnie w głowach potencjalnych nabywców pojawia się wiele pytań. Czy warto kupić domek mobilny? Jakich formalności musimy dopełnić? Czy ta nowoczesna konstrukcja nadaje się do mieszkania również zimą? W tym artykule pokażemy wam najważniejsze zalety domków mobilnych i zastanowimy się, dlaczego to jeden z najlepszych wyborów w obecnych czasach.

Mobilność

Niewątpliwie jedną z największych zalet mobilnych domków jest możliwość ich szybkiego przemieszczenia. Czasy, w których ludzie byli związani przez całe życie z jednym miejscem odchodzą w niepamięć. Obecnie coraz więcej osób stawia na pierwszym miejscu wolność i niezależność, w tym możliwość szybkiej zmiany miejsca zamieszkania. Dzięki domkom mobilnym ta zmiana jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Znudziło Ci się dotychczasowe życie i chcesz spróbować czegoś nowego? Nic prostszego. Wystarczy, że wybierzesz nową lokalizację, podepniesz domek do swojego samochodu i już wkrótce możesz cieszyć się życiem w wymarzonym miejscu. Decydując się na zakup domku mobilnego, zyskasz wolność i niezależność, o jakiej inni mogą tylko pomarzyć.

Całoroczność

Ludzie często sądzą, że domki mobilne sprawdzają się jedynie w krajach, w których zimy są bardzo łagodne lub nie występują wcale. Czy warto kupić domek mobilny w polskich warunkach klimatycznych? Jak najbardziej! Produkowane przez nas domki są całoroczne i w pełni przystosowane do klimatu panującego w naszym kraju. Każdy z domków jest ocieplany wybraną przez klienta izolacją termiczną (owcza wełna lub płyty izolacyjne Metisse). Ponadto do swojego domku możesz wybrać jeden z kilku rodzajów ogrzewania: ogrzewanie gazowe, elektryczne lub podłogowe. Jeśli natomiast jesteś miłośnikiem bądź miłośniczką tradycyjnych rozwiązań, możemy zamontować piecyk opalany drewnem. W naszych ocieplanych i ogrzewanych domkach nawet najcięższe mrozy nie będę Ci straszne.

Ergonomia

Kolejnym powodem, dla którego warto kupić domek mobilny, jest jego ergonomia. Ponieważ domki mobilne są nieco mniejsze od domów stacjonarnych, ogromny nacisk kładziemy na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, jaką dysponujemy. Rozwiązania w naszych domkach zostały zaprojektowane pod kątem wygody użytkowania oraz maksymalnej oszczędności miejsca. Nasze domy pełne są inteligentnych rozwiązań takich jak ergonomiczne półki, składane stoły i krzesła oraz specjalne schowki na nieużywane obecnie przedmioty. Wszystko po to, żeby lokatorzy mogli cieszyć się większą przestrzenią, którą będą mogli zagospodarować w wybrany przez siebie sposób.

Przystępna cena

Prawie każdy marzy o własnym kawałku podłogi. Niestety obecna sytuacja ekonomiczna sprawia, że wiele osób nie może sobie pozwolić na zakup własnego stacjonarnego mieszkania lub domu. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup domku mobilnego, który łączy w sobie wysoki komfort użytkowania z przystępną ceną. Za już nieco ponad 100 tysięcy złotych możesz stać się posiadaczem lub posiadaczką własnego całorocznego domku, w którym możesz mieszkać przez wiele następnych lat! A jeśli kiedyś zdecydujesz się kupić nieruchomość, domek na kółkach z powodzeniem może służyć jako miejsce weekendowych wypadów za miasto. Jeśli chcesz się dowiedzieć, ile kosztują poszczególne domki, wystarczy, że do nas napiszesz.

Bogate wyposażenie i personalizacja

Pomimo swoich niewielkich gabarytów domki mobilne mogą zaskoczyć bogatym wyposażeniem. Mała powierzchnia wcale nie musi oznaczać rezygnacji z przeróżnych luksusów i udogodnień, które uczynią życie w domku jeszcze przyjemniejszym i bardziej komfortowym. W Aurora Company stawiamy na personalizację i maksymalne dopasowanie naszej oferty do indywidualnych potrzeb klientów. Dlatego każdy zamówiony domek jest przygotowywany zgodnie z indywidualnymi preferencjami, a nabywcy mogą wybierać spośród bogatej oferty dodatkowych akcesoriów, takich jak telewizory, lodówki, klimatyzatory, zmywarki i wiele innych.

Minimum formalności

Budowa własnego domu zazwyczaj wiąże się z ogromną liczbą formalności, jakich trzeba dopełnić. W efekcie zamiast cieszyć się z nowego lokum, toniemy w gąszczu przepisów i tracimy czas przy załatwianiu koniecznych zezwoleń. Na szczęście decydując się na zakup domku mobilnego, mamy ten problem z głowy. W przypadku konstrukcji tego typu, nieprzekraczającej 35m2, jedyną formalnością, jakiej trzeba dopełnić, jest zgłoszenie zamiaru postawienia domku do właściwego organu – urzędu miasta lub starostwa powiatowego. Jeśli w ciągu 30 dni od dnia zgłoszenia organ nie wniesie sprzeciwu, możemy śmiało stawiać nasz nowy domek.

Teraz, kiedy znasz już najważniejsze zalety domków mobilnych, z pewnością dostrzegasz ich pełny potencjał i szereg korzyści. Jeżeli masz jakieś pytanie, jesteśmy do Twojej dyspozycji – razem stworzymy idealny dom na kółkach specjalnie dla Ciebie. Zbudujemy i dostarczymy w każde miejsce na Ziemi.

O FIRMIE

Aurora is a company that was created out of passion for travel, love for nature and the need to create not only beautiful, but also functional interiors.

 

How to place an order?


Privacy policy

DANE KONTAKTOWE

 Rokiciny Podhalańskie 190 A, 34-721 Raba Wyżna

+48 18 300 00 82

 biuro@auroracompany.pl

© Copyright Aurora Company 2023